KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 15816010
nr 1581 6010
Ivar Starkenberg
(1886-1947), Sverige
Tusch, Societetsinteriör, Monogramsignerad SBG, oramat löst blad, 35x23 cm
Ivar Starkenberg, svensk tecknare född i Stockholm 1886, död 1947.
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
måndag 27 november 2023
kl 18:08:08
23/11 22:07:10
100 kr
27/11 17:28:37
Ivar Starkenberg
Läs mer om Ivar Starkenberg